خانه آموزش ها آموزش موزیک روش ایجاد آرپ در Spectrasonics Trillian

روش ایجاد آرپ در Spectrasonics Trillian

26 ثانیه خوانده شده
۰
0
42

وی اس تی Trillian با کتابخانه ای پر و پیمان که بیش از ۳۴ گیگابایت محتوا در خود گنجانده سمپلری آماده به کار برای استفاده از با کیفیت ترین بیس ها در موسیقی شما می باشد. Trillian البته چیزی بیش از یک سمپلر صرف است. Trillian می تواند یک در نقش یک ساز، یک گیتار بیس، یک سینتی سایزر و … ظاهر شود. در این آموزش به نحوه ی ایجاد آرپ در Trillian می پردازیم.

ایجاد آرپ در Trilllian

مرحله اول – ایجاد یک پترن ساده

در ابتدا در نرم افزار خود یک خط بیس ساده در پیانو رول ایجاد کنید. فرقی نمی کند DAW شما چیست. به هر حال Trillian برای ایجاد صدا به ورودی MIDI نیاز دارد. به عنوان نمونه این یک پترن ۴ نتی در پیانو رول است که در لاجیک وارد شده است.

مرحله دوم- شروع از اول

صدای دلخواه خود را در Trillian لود کنید و سپس با زدن زبانه ی Arp وارد قسمت آرپ شوید. این قسمت مشابه Omnisphere کار می کند. یعنی برای فعال کردن آرپ باید کلید پاور آن را روشن کنید. این کلید مطابق شکل زیر کنار نوشته ی Arpeggiator قرار دارد. حال روی قسمت راست بالا Preset را کلیک کنید و ۰۰٫Blank Preset را بزنید.

مرحله سوم – به چند استپ نیاز دارید؟

کلیپی که ابتدا ایجاد کرده بودید را پخش کنید. یا این که نتی را روی MIDI نگه دارید. می بینید که آرپ کاری انجام نمی دهد. به خاطر این است که باید ابتدا تعداد استپ هایی که می خواهیم آرپ پیش برود را تعیین کنیم.

خط زردی که زیر استپ ها قرار دارد را به مقدار لازم بکشید. در اینجا من از ۱۶ استپ برای آرپ استفاده کردم.

در مرحله ی بعد باید تعیین کنید که هر استپ چقدر طول بکشد. با استفاده از منوی Clock ، طول هر کدام از استپ ها را می توانید تغییر دهید. من اینجا طول هر استپ را دولاچنگ (۱۶th) انتخاب کردم.

مرحله ۴- ایجاد آرپ

حال باید با سکوئسنر آرپ مورد نظر خود را ایجاد کنیم.

با کلیک روی هر کدام از خانه های خاکستری ، یک استپ با ولوسیتی ۱۲۷ ایجاد می شود. می توانید ولوسیتی را با درگ کردن ستون زرد و بالا پایین کردن آن کم و زیاد کنید.

می توانیم زمان کل استپ ها را با استفاده از پیچ Length تغییر دهیم. اینجا مشاهده کنید که با کاهش پیچ Lenth، زمان همه ی استپ ها کاهش یافت.

مرحله ۵ – استفاده از Trigger

با استفاده از Trigger می توانید تعیین کنید که پترن آرپ شده چگونه درگیر می شود. همچنین می توانید پترن را با Daw سینک نمایید.

در این منو ۳ گزینه ایجاد وجود دارد:

Note: وقتی نت جدیدی درگیر شد، آرپ از ابتدا شروع به کار می کند. بیشتر برای نت های طولانی مفید است.

Legato: در این حالت، اگر بین نت های MIDI فاصله نباشد، آرپ ادامه پیدا می کند و با درگیر شدن نت جدید از ابتدا شروع نمی شود. اگه نت ها منقطع باشند، آرپ هر بار از ابتدا شروع به کار می کند.

Song Postion: در این حالت Trillian تابع DAW شما خواهد شد و بیت آغازین نقطه ی شروع آرپ خواهد بود.

ویژگی های پیشرفته تری مانند Modes، Swing، Octaves ، Arp & Key Velocity وجود دارند که در مطالب آینده به آنها خواهیم پرداخت.

مدیر سایت xLearning
علاقه مند به هر چیزی که مربوط به کامپیوتر و تکنولوژی هست.
از سال 2008 به صورت حرفه ای کار تولید موسیقی رو دنبال کردم. در این سایت هم تجارب خودم رو به اشتراک میذارم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده معین سنجری
بارگذاری بیشتر در آموزش موزیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

دانلود رایگان آموزش اسکچاپ pdf

اسکچاپ یکی از نرم افزارهایی بوده که فراگیری آن برای دانشجویان رشته ی مهندسی و معماری، جزو …