خانه آموزش ها ۷ کاربرد فوق العاده ی VMware Workstation

۷ کاربرد فوق العاده ی VMware Workstation

20 ثانیه خوانده شده
۰
0
154
کاربردهای VMware Workstation

VMware Workstation نام نرم افزار معروفی بوده که به وسیله ی آن، می توان ماشین های مجازی را در سیستم خانگی خود ساخته و آنها را مدیریت کنید. VMware Workstation اصلی ترین راه حل مجازی سازی بوده و بسیار پرطرفدار و معروف است. به وسیله ی آن، می توانید انواع سیستم عامل ها را به صورت مجازی در کامپیوتر خود اجرا کنید. این نرم افزار، برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ معرفی شد. امروزه به دلیل پیشرفت و پشتیبانی خوب، به گزینه ی شماره ی ۱ برای مجازی سازی تبدیل شده است.

۷ کاربرد فوق العاده ی VMware Workstation

۱٫ یادگیری مدیریت سرور و توسعه ی سایت

یکی از کاربردهای VMware قابلیت آشنایی با مدیریت سرور و همچنین فراهم آوردن بستر مناسب برای طراحی سایت است. به عنوان یک مثال، می بینیم که چگونه با VMware می توان یک محیط مناسب برای توسعه ی وردپرس ایجاد نمود:

File->Open

VMware-open-ova-appliance

وارد کردن برنامه ی OVA:

VMware-importing-turnkey-ova

روشن کردن ماشین مجازی:

روشن کردن ماشین مجازی

انجام پیکربندی های اولیه ی مورد نیاز:

اولین روشن شدن لینوکس پیکربندی

حال یک LAMP اختصاصی مجازی برای توسعه ی وردپرس در اختیارمان است.

به وردپرس خوش آمدید پیام

۲٫ آزمایش کردن چند سیستم عامل و برنامه

VMware بهترین گزینه برای نصب سیستم عامل های دیگر است. به عنوان مثال، می خواهید اوبونتو را نصب کنید، اما درباره ی آن تردید دارید. در این موارد، می توانید به راحتی با استفاده از VMware این سیستم عامل را روی کامپیوتر خود نصب کرده و به صورت کامل و مجازی از آن استفاده کنید.

اوبونتو ماشین مجازی

۳٫ بهترین ابزار مدیران IT

یکی از کابوس های متخصصان IT، زمانی بوده که برنامه ای روی سیستم های قدیمی شرکت که XP هستند به خوبی اجرا شده ولی اخیرا به دلیل ارتقای سیستم ها به ۷ و ۸ و … باید ویندوزها را ارتقا داد. در این مواقع، نمی توان فهمید که برنامه های قدیمی، روی ویندوز های جدید به درستی کار می کنند یا خیر. در این مواقع، می توان به راحتی با استفاده از VMware این مساله را بررسی و آزمایش نمود و از هزینه های اضافی بعدی به راحتی جلوگیری کرد.

۴٫ پیش نمایش محصولات

با استفاده از VMware، مهندسین نرم افزار و توسعه دهنگان، برنامه هایی که به چندین کامپیوتر برای اجرا شدن نیاز دارند را می توانند به راحتی با شبکه کردن مجازی به کارفرما نمایش دهند. به عنوان مثال اپلکیشن تحت وبی که نیاز به کاربر، دیتابیس، سرور داشته که هر کدام به یک کامپیوتر جدا نیاز دارند.

 ۵٫ استفاده از زیرساخت مجازی سازی vSphere

با استفاده از این زیرساخت مجازی سازی، شرکت ها قبل از پیاده سازی شبکه، می توانند آن را به صورت مجازی، شبیه سازی کرده و آن را تحت آزمایش های مختلف قرار دهند و از این طریق، پیکربندی آن را به صورت دلخواه انجام دهند.

vmware vsphere

۶٫ توسعه ی نرم افزار

طراحان نرم افزار، می دانند که نرم افزار طراحی شده باید در محیط های مختلف به درستی کار کرده و این که “در سیستم من به درستی کار می کند” اصلا بهانه ی خوبی برای توجیه مشکلات نیست. با استفاده از VMware، می توان نرم افزار را در محیط های مختلف، به راحتی آزمایش و بررسی کرده و از ایرادات آن مطلع شد.

VMware Workstation

۷٫ تست مرورگر

امروزه نه تنها سیستم عامل های مختلف، بلکه مرورگرهای مختلف نیز ممکن است در نمایش خطا با هم متفاوت باشند. به عنوان مثال، یک نسخه ی واحد از کروم در ویندوز ۷، سایت را به درستی نمایش داده اما همان سایت در همان نسخه ی کروم در لینوکس یا OSX به درستی نمایش داده نشود. با استفاده از VMware می توانید انواع مرورگرها و نسخه های متفاوتشان را بررسی و امتحان کنید.

آموزش ۰ تا ۱۰۰ و تصویری VMware Workstation

در صورت علاقه مندی به مفهوم مجازی سازی و یادگیری نرم افزار VMware Workstation، می توانید آموزش آن را که به صورت اختصاصی توسط XLEARNING تهیه شده، از اینجا مشاهده کنید.

مدیر سایت xLearning
علاقه مند به هر چیزی که مربوط به کامپیوتر و تکنولوژی هست.
از سال 2008 به صورت حرفه ای کار تولید موسیقی رو دنبال کردم. در این سایت هم تجارب خودم رو به اشتراک میذارم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده معین سنجری
بارگذاری بیشتر در آموزش ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش شیت بندی معماری در فتوشاپ

دوستان عزیز در این مطلب، آموزشی جامع از شیت بندی معماری در فتوشاپ ارائه شده است تا علاقه م…