خانه آموزش ها درک مفهوم مجازی سازی و رایانش ابری

درک مفهوم مجازی سازی و رایانش ابری

4 ثانیه خوانده شده
۰
0
51
رایانش ابری و مجازی سازی

مجازی سازی یک از بنیان های اصلی کار رایانش ابری یا Cloud Computing است؛ اما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که مجازی سازی، مترادف با رایانش ابری نیست. رایانش ابری، خدماتی است که شرکت های مختلف، در ازای هزینه های متفاوت، در اختیار شما قرار می دهند.

درک مفهوم مجازی سازی و رایانش ابری

در مفهوم شبکه، معمولا دو مفهوم مجازی سازی و رایانش ابری، دست به دست هم داده تا یک زیر ساخت ابری عمومی یا خصوصی را ایجاد نمایند. در کسب و کارهای خرد و کوچک، عموما هر یک از این فناوری ها در راستای به دست آوردن سود حد اکثری، به صورت جداگانه به کار گرفته می شوند. به هر حال، در بسیاری از مواقع، مجازی سازی و رایانش ابری، می توانند هزینه های تجهیزات شما را کاهش داده و به شما کمک کنند تا از تجهیزات خود، بیشترین استفاده را بکنید.

مجازی سازی و رایانش ابری

همان طور که در مقالات قبل اشاره کردیم، نرم افزار مجازی ساز، این امکان را برای یک سرور فیزیکی فراهم می کند تا چندین محیط کامپیوتری مجزا را ایجاد و اجرا کند. در عمل، مانند این است که شما هزینه ی خرید یک سرور را پرداخت کنید و چند سرور داشته باشید. همین فناوری، پایه و اساس رایانش ابری را تشکیل می دهد. شرکت هایی که خدمات ابری ارائه می دهند، دارای دیتاسنترهایی قوی و بزرگ و دارای سرورهای متعدد بوده که به وسیله ی آن، بتوانند خدمات ابری پیشنهادی خود را ارائه دهند. اما آنها نمی توانند هر یک سرور را به یک کاربر تخصیص دهند؛ به همین دلیل، داده ها را در سرور به صورت مجازی پارتیشن کرده و به کاربران این امکان را می دهند که یک نسخه ی مجازی شخصی از سرویس ارائه شده را داشته باشد.

کسب و کارهای کوچک، معمولا از خدمات رایانش ابری بهره می گیرند. معروف ترین شرکت هایی که خدمات رایانش ابری ارائه می دهند، شامل Microsoft Azure و Amazon است. تصویر زیر که توسط مایکروسافت تهیه شده، نشان می دهد که چگونه استفاده از زیرساخت خدمات ابری و بدون پرداخت هزینه ی اضافی، می تواند به کسب و کارهای کوچک کمک کند.

خدمات ابری مایکروسافت

مدیر سایت xLearning
علاقه مند به هر چیزی که مربوط به کامپیوتر و تکنولوژی هست.
از سال 2008 به صورت حرفه ای کار تولید موسیقی رو دنبال کردم. در این سایت هم تجارب خودم رو به اشتراک میذارم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده معین سنجری
بارگذاری بیشتر در آموزش ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

۷ کاربرد فوق العاده ی VMware Workstation

VMware Workstation نام نرم افزار معروفی بوده که به وسیله ی آن، می توان ماشین های مجازی را …